Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2010

Κοζάνη-Παναθηναϊκός,κύπελλο,εξέλιξη αγώνα...0-5!!

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

18:46
Τέλος αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει πανηγυρικά την πρόκριση στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ.
18:44
Σκορ: 0-5.
18:34
Καταιγιστικοί οι "πράσινοι" στο δεύτερο μέρος "πάτησαν" τον αντίπαλό τους και είναι έτοιμοι να πάρουν την πρόκριση με τον πλέον εμφατικό τρόπο.
18:31
78' Ο Πάλλας στη θέσση του Πέλεγκα.
18:30
76' ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ για τον Παναθηναϊκό! Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου και το 5-0 είναι γεγονός.
18:29
76' Ο Βούρας ανατρέπει τον Μαυριά και ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι.
18:28
74' ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛ για τον Παναθηναϊκό από τον Χριστοδουλόπουλο! Ο άσος του "τριφυλλιού" εξαπέλυσε ένα σουτ κεραυνό εκτός περιοχής, ο Βούρας προσπαθεί να διώξει, όμως η μπάλα καταλήγει στην εστία του.
18:27
Σκορ: 0-4.
18:26
73' Αλλαγή και για την Κοζάνη. Ο Κωνσταντάρας παίρνει τη θέση του Γκόβα.
18:25
72' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαυρίας παίρνει τη θέση του Λούις Γκαρθία.

18:24
71' Μακρινό σουτ του Γκόβα, η μπάλα στα χέρια του Καρνέζη.
18:24
70' ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛ για τον Παναθηναϊκό από τον Σαριέγκι! Έπειτα από κάθετη του Χριστοδουλόπουλου, ο αμυντικός του Παναθηναϊκού βγήκε στην πλάτη της άμυνας της Κοζάνης και με ωραίο πλασέ έκανε το 3-0 για την ομάδα του.
18:22
Σκορ: 0-3.
18:20
67' Μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου, η μπάλα περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βούρα.
18:19
66' Σουτ του Γκόβα, ο Καρνέζης μπλοκάρει.
18:17
64' Ο Μπάκανος παίρνει τη θέση του Ζήφκα.
18:14
61' Ο Χριστοδουλόπουλος παίρνει τη θέση του Σισέ, που αποθεώνεται από τον κόσμο.
18:12
59' Σουτ του Δημούτσου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βούρα.
18:11
Ετοιμάζεται ο Χριστοδουλόπουλος να πάρει την θέση του Σισέ. Αυτή θα είναι η δεύτερη αλλαγή του Νιόπλια.
18:09
Καλύτερος ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος.
18:06
53' Ωραία σέντρα του Σισέ από τα δεξιά, ο Πετρόπουλος θα πεταχτεί και θα πιάσει την κεφαλιά, όμως ο Βούρας θα διώξει εντυπωσιακά.
18:05
50' Πολύ ευκαιρία για την Κοζάνη να πετύχει γκολ. Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γκόβα, ο Ζήφκα έκανε την προβολή, όμως ο Καρνέζης θα διώξει τον κίνδυνο. Στην συνέχεια της φάσης, ο Σαριέγκι θα κάνει το λάθος, ο Ζήφκας θα κάνει νέο σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά και πάλι ο πορτιέρο του ΠΑΟ θα σώσει την εστία του.
17:59
46' Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε...