Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2010

Κοζάνη-Παναθηναϊκός,κύπελλο,εξέλιξη αγώνα...

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

17:43
Tέλος ημιχρόνου με τον Παναθηναϊκό να έχει καθαρίσει την υπόθεση πρόκριση. Δύο γκολ από τους Γάλλους (Σισέ, Γκοβού), που βέβαια προήλθαν από λάθη του τερματοφύλακα, Βούζα.
17:40
44' Μακρινό σουτ του Λούις Γκαρθία, η μπάλα περνά ψηλά άουτ.
17:40
42' ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛ για τον Παναθηναϊκό με τον Γκοβού! Πάσα του Σισέ από τα αριστερά εντός της περιοχής, ο Βούρας προσπαθεί να διώξει, όμως δίνει ασίστ στον Γκοβού που από κοντινή θέση διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του.
17:39
Σκορ: 0-2.
17:38
41' Σέντρα του Γκοβού από τα δεξιά, ο Τσαπούδης διώχνει σε κόρνερ.
17:33
37' Μακρινό σουτ του Γκόβα, η μπάλα περνά άουτ.
17:31
33' Μεγάλη ευκαιρία για την Κοζάνη. Λάθος του Σαριέγκι, ο Γκόβας σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ο Καρνέζης κρατά το μηδέν στην εστία του.
17:30
33' Δυνατό σουτ του Λούις Γκαρθία έξω από την περιοχή, η μπάλα σκάει μπροστά από τον Βούρα που διώχνει με υπερένταση.
17:25
29' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη για σκληρό φάουλ στον Λούις Γκαρθία.
17:25
Ανεκμετάλλευτο το πρώτο κόρνερ της Κοζάνης.
17:24
28' Εκτέλεση φάουλ του Γκόβα, ο Σεϊταρίδης με κεφαλιά διώχνει σε κόρνερ.
17:22
Ο Παναθηναϊκός είναι σταθερά στην επίθεση, δίχως όμως να έχει δημιουργήσει κάποια άλλη ευκαιρία πέραν του γκολ.
17:15
Πέρασε το πρώτο 20λεπτο του αγώνα και εκτός από το γκολ δεν έχουμε δει κάτι άλλο άξιο αναφοράς. Οι "πράσινοι" πάντως είναι κυρίαρχοι.
17:11
14' Σουτ του Μαρκόπουλου, ο Καρνέζης δεν δυσκολεύεται να μπλοκάρει.
17:09
Απόλυτο αφεντικό στα πρώτα λεπτά ο Παναθηναϊκός, που πλέον δεν έχει και το άγχος του γρήγορου γκολ.
17:05
8' ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛ για τον Παναθηναϊκό με τον Σισέ! Ο Γάλλος επιθετικός έκανε ωραία κίνηση και με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βούρα που δεν πρόλαβε να αντιδράσει.
17:04
Σκορ: 0-1.
17:03
Το παιχνίδι έχει ξεκινήσει...
16:48
Φερνάντες, Καντέ, Χριστοδουλόπουλος, Μαχλελής, Πετρόπουλος, Σπυρόπουλος και Μαυρίας, είναι οι αναπληρωματικοί του Παναθηναϊκού.
16:37
Να υπενθυμίσουμε πως ο Νίκος Νιόπλιας επιστρέφει στην ιδιαίτερη πατρίδα του.
16:37
Υπάρχουν κάποιοι φίλοι του Παναθηναϊκού στις εξέδρες οι οποίοι θα αυξηθούν όσο πλησιάζει η ώρα της έναρξης του αγώνα.
16:36
Αρκετό το κρύο (περίπου 10 βαθμοί κελσίου) στην μακεδονική πόλη. Ψιχαλίζει κιόλας κάτι που μαρτυρά πως ο αγώνας θα γίνει λογικά υπό βροχή.
16:25
Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Σαριέγκι, Βύντρα, Ιωαννίδης, Σισέ, Γκοβού, Γκαρσία, Πλεσί, Δημούτσος, Μαρίνος.
16:25
Κοζάνη: Βούρας, Τσαπούδης, Τραυλός, Νικρατσιάν, Κάλφας, Ζίσκας, Πελέκας, Κυριακίδης, Μαρκόπουλος, Παπαδόπουλος, Γκόβας.